قدیمی 25-11-2010, 04:56 PM   #1
(کاربر طلایی)
 
bahar آواتار ها
 
تاریخ عضویت: Oct 2010
نوشته ها: 1,078   (نمایش پست ها)
تشکر: 4
62 بار در 58 پست از ایشان تشکر شده است
Not Ranked  0 score     
Icon133 برخی مکانهای مناسب پرواز برای چتر بازی

برخی مکانهای مناسب پرواز برای چتر بازی
اولودنیز-باباداغ

موقعیت: باباداغ در بخش فتحیه استان موغلا در 7 کیلومتری ساحل دریا واقع شده است. باباداغ در پشت ماسه های اولودنیز رو به جنوب قرار دارد. صعود به پیست پرش از طریق راه یکدست شوسه اولودنیز و طی 45 دقیقه راه میسر است.

فصل پرواز: پرواز بین ماه چهارم و دهم با اطمینان بیشتری انجام میگیرد.

ویژگیهای منطقه: اولودنیز یکی از اولین مناطق ترکیه است که در آنجا پرش با چتر از بلندی انجام گرفته و شهرت جهانی دارد. طبیعت بینظیر ، دریا و خورشید همه ساله هزاران توریست داخلی و خارجی مناسب فعالیتهای فضای باز را داراست. منطقه به عنوان منطقه توریستی پیشرفته دارای راه ارتباطی، مهمانسرا و اغذیه خوری است. سیاحت با قایق به اطراف نیز از جذبه های محل است. باباداغ زمستان و تابستان برای پیاده روی و کمپینک مورد توجه قرار دارد.

پیست های صعود: در باباداغ رویهمرفته سه پیست وجود دارد. پیست جنوبی با 1700 متر ارتفاع برای پرواز بسیار مناسب است. پیست شمالی با 1800 متر ارتفاع کمی کوچک و ناهموار است. ارتفاع شمالی با 1900 متر دارای بهترین فضا برای پرواز راحت است. به طور کلی پیست 1700 متری در بیشتر روزها با وجود باد جنوبی مقابل مورد اسفاده برای پرواز است. پیست بسیار وسیع است و میتواند 20 ورزشکار را در پاسخگو باشد.

پیست فرود: پلاز بلچه کیز در ساحل اولودنیز به خاطر وسعت و طول آن برای فرود راحت و قابل اطمینان است.

خصوصیات آب و هوایی: در طول فصل تابستان هوا گرفته است. اغلب در ساعات صبح باد شمالی میوزد و ازپیست شمالی پرواز انجام میگیرد. پیست جنوبی در بیشتر ساعات روز توام با باد 20-5 کیلومتر در ساعتاست.

موارد قابل توجه: تغییرات آب و هوایی خصوصا در ابتدا و انتهای فصل میتواند تند بوده و منطقه پرواز ابری باشد. در پیست جنوبی تا حوالی ظهر باد غربی که از غرب کوه میوزد میتواند با باد جنوبی جابجا گردد.

دنیزیلی پاموککاله

موقعیت: در فاصله 21 کیلومتری پاموککاله دنیزلی در دامنه های چوکلن داغی قرار دارد. با توجه به اینکه منطقه توریستی بشمار میرود همه نوع وسیله ارتباطی در دسترس قرار دارد.
فصل پرواز: به خاطر اقلیم مساعد همه فصول سال برای پرواز مناسب است.
مزیتهای منطقه: پاموککاله یک منطقه قدیمی مسکونی، دارای آبهای گرم معدنی کوگردی ، سنگهای تراورتن و آثار تاریخی است که همه ساله هزاران توریست را جذب کرده و به مرکز مهم توریستی بدل شده است.

دارای دو تپه برای انجام پرواز است.

تپه آموزشی

ویژگیهای آب و هوایی: پس از طلوع آفتاب باد جنوب-غرب تا نزدیگیهای ظهر با سرعت آرام شروع به وزیدن میکند. در ساعات ظهر سرعت باد افزایش یافته به غرب متمایل شده در حوالی غروب کاملا فرو مینشیند.

پیست پرواز: تپه با 70 متر ارتفاع برای پروازهای آماتوری ترجیح داده میشود. در اثر تاثیر جریان آبهای زیرزمینی در منطقه تغییرات در بادهای محل قابل لمس نمیباشد. به خاطر وجود بادهای منظم در منطقه میتوان در سرتاسر سال پروازهای قابل اطمینان انجام داد.

پیست فرود: پس از اوج گیری از ارتفاعات فرود در کلیه نقاط هموار منطقه ممکن است. عدم وجود هر نوع مانع در مناطق فرود باعث اطمینان خاطر است.

دینامیت دپوسو

ویژگیهای آب و هوایی: وزش باد غرب در تپه خصوصا در ساعات اولیه روز پرواز را مناسبتر میکند. حوالی ظهر تغییرات حرارتی تند باعث فراهم شدن امکان برای پروازهای طولانی مدت میشود.

پیست پرواز: پیست پرواز که نامش از نام یک مکان قدیمی در تپه گرفته شده است در ارتفاع 300 قرار دارد. دو چتر براحتی میتوانند همزمان از بلندی اوج بگیرند، و زیبایی پاموککاله از اینجا براحتی قابل دیدین است.

پیست فرود: برای فرود میتوان از پیست فرود هلیکوپتر که در منطقه سنگلاخی متصل به تپه قرار دارد و منطقه پایانی قسمت پرواز براحتی سقوط را انجام داد.

شهر

موارد قابل توجه: در ماههای تابستان حوالی ظهر تغییرات اقلیمی باید مد نظر و توجه قرار گیرد. باد سخت در قسمت انتهایی پیست متغییر است. باد مغییر در زمان اوج گیری ممکن است باعث بستن شدن همزمان چتر شود. علاوه بر آن در بخش انتهایی تپه در نقطه آغاز پرواز باید به سرعت دویدن افزود.

آنکارا – گولباشی

موقعیت: دسترسی به منطقه گولباشی در 27 کیلومتری مرکز شهر آنکارا بسیار راحت است.

ویژگیهای منطقه: استفاده از تمام امکانات و فعالیتهای درون شهری به دلیل نزدیکی به شهر میسر است. آموزش پرواز با چتر در کلیه باشگاههای هوایی آنکارا انجام میشود. گولباشی برای کلیه ساکنین آنکارا که خواهان دوری از زندگی شهری در پایان هفته هستند به یک مسیر دائمی بدل شده است.

پیست پرواز: تپه مرتفع مشرف به فضای باز و منظره دلچسب مکانی مناسب برای آموزش پرواز با چتر شده است.

بولو – آبانت

موقعیت: کوههای آبانت در فاصله 34 کیلومتری از مرکز شهر بولو در قسمتی جنوبی قرار دارد. با استغاده از 24 کیلومتر راه اسفالت دریاچه آبانت میتوان به آبجا رفت. از طریق جاده آنکارا-استانبول در تقاطع راه بولو نیز براحتی در دسترس قرار دارد. با مینی بوسهایی که از مرکز شهر به طرف دریاچه آبانت حرکت میکنند نیز میتوان به آنجا رفت.

ویژگیهای منطقه: استان بولو پوشیده از جنگلهای فشرده مناسب همه نوع فعالیت توریستی است. دریاچه آبانت که اطراف آن پوشیده از پوشش بسیار غنی گیاهی است، مکان استراحت تابستانی، و زمستانها مناسب ورزشهای زمستانی مورد توجه قرار گرفته است. مهمانسراها و غذاخوریهای اطراف دریاچه در خدمت گردشگران است.

پیست پرواز: کوههای آبانت مناسب پرواز با چتر از بلندی است و دارای پیستهای متعددی است. به طور کلی استفاده از پیست نزدیک دریاچه به خاطر فضای وسیع آن که پوشیده از چمن و هموار است در ییلاق اویرنجیک انجام میشود.

ایغیردیر

موقعیت: ایغیردیر در فاصله 60 کیلومتری اسپارتا قرار دارد و از طریق راه آهن و جاده در دسترس است. اتوبوسهای مسافربری اسپارتا از ایغیریدر عبور میکنند.

ویژگیهای منطقه: فعالیتهای مختلفی در رابطه با دریاچه و جزیره در ایغیردیر وجود دارد و دارای تپه های مناسبی برای انجام پرواز با چتر از بلندی است. باشگاه هوایی سلیمان دمیرل در این تپه ها به آموزشهای هوایی مشغول هستند.

کایسری

موقعیت: آلی داغی در نوار مرزی استان کایسری در فاصله 15 دقیقه ای از مرکز استان قرار دارد. میتوان با اتومبیل و با احتیاط به آنجا رفت. یا با استفاده از اتوبوسهای زنجیردره در دامنه آلیداغی پیاده شد و پس از 45 دقیقه پیاده روی به تپه صعود کرد.

ویژگیهای منطقه: کایسری در کاپادوکیا که شهرت جهانی یافته است قرار دارد همه ساله میهمان هزاران توریست خارجی و محلی است. کایسری با موقعیت جغرافیایی خاصش مکان انجام ورزشهای توریستی مانند پرواز با چتر ، موتورسواری، اسکی و مانند آنست . تشکیلات هوایی سویل در دانشگاه ارجیس در این مکان آموزشهای هوایی را در پایان هفته برگزار میکنند.

پیست پرواز: دو پیست به ارتفاع 600 و 750 متر با دو باد یکی از جنوب و دیگری از شمال جهت پرواز در دسترس است. در ساعاتی که جریان باد ثابت است میتوان ساعتها پرواز کرد ، لیکن در اوقاتی که هوا متغییر است باید دقت کافی داشت.

پیست فرود: در مقابل تپه فضایی که بتوان براحتی فرود آمد وجود دارد.

اسکی شهر- اینونو

تاسیسات نیروی هوایی در بخش اینونو در فاصله 15 کیلومتری غرب اسکی شهر قرار دارد. بلندیهایی که رو به سمت شمال بخش دارند ، در ماههای تابستان همراه با باد شمالی شرایط مناسبی را برای پرواز فراهم میکند. دورهای مخصوص که توسط نیروی هوایی برگزار میشود در اینجا انجام میگیرد.

آنتالیا- آکسو

تپه واقع در بخش آکسو آنتالیا ، بعنوان تپه آموزشی باشگاه ورزشی دانشگاه آکدنیز مورد استفاده است. در تقاطع جاده آنتالیا- آلانیا آکسو پس از گردش از خرابه های پرگه ،در فاصله 15-14 کیلومتری راه پرگه ، به تپه آموزشی با ارتفاع 50-40 متر میرسید. هنگام فرود باید به کانال آبیاری دقت کرد.

bahar آنلاین نیست.  
Share on Facebook
پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
ورزش


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعالAll times are GMT. The time now is 12:55 PM.


کپی رایت © 1388 . کلیه حقوق برای وبگاه حرف روز محفوظ است