ورزش، سایت تخصصی رشته های ورزشی  
بازگشت   ورزش، سایت تخصصی رشته های ورزشی > اسکیت‌ سواری > اسکیتینگ > مصاحبه با اسکیت بازان

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 30-12-2010, 10:47 AM   #1
hamed1
(کاربر باتجربه)

hamed1 آواتار ها

Icon34 مصاحبه با محمد صالحی اسکیت باز معروف

مصاحبه با محمد صالحی

مصاحبه با محمد صالحی دارنده مقام پنجم رنکینگ مسابقات جهانی جاده

محمد صالحی متولد خرداد/1367 /قد1.91 /ساکن اراک.

از زبان خودش بخوانیم :

در حال حاضر درس میخونم و مربیگری تیم سرعت استان مرکزی را به عهده دارم، در اواخر سال 1383 اسکیت را به صورت تفریحی شروع کردم و پس از چند ماه وارد رشته سرعت شدم و در سال 1385 به اردوی تیم ملی دعوت شدم بعد از آن به تهران آمدم تا زیر نظر اقای مسعود نیکمهر مربیم که جای برادر بزرگترم هم هستند، تمریناتم را جدی تر دنبال کنم.

عناوین شرکت در مسابقات بین المللی:

او در سال 1386 به مسابقات ماراتن آسیایی در کشور چین اعظام شد و مقام 20 را کسب کرد. در سال 1387 به مسابقات آسیایی که باز هم در چین بود اعزام شد که رشته های 1000متر مقام 7 /20000 متر مقام 8/ 3000 متر امدادی مقام 4/ 10000متر پیست مقام 11 و 10000متر جاده 9 را کسب نمود.

عناوین شرکت در مسابقات داخلی:

1.مقام سوم کشور در ماده 15 کیلومتر{سنندج 1385 } 2. مقام دوم کشور در ماده 42 کیلومتر{مشهد 1386} 3.مقام دوم کشور در اسکیت روی یخ ماده 1000 متر{تهران1386} 4.مقام اول کشور در ماده 42 کیلومتر{مازندران1387} 5.مقام اول کشور در ماده 10000 متر{لیگ سال 1387 }6.مقام اول کشور در ماده 300 متر{لیگ اسکیت1387} 7.مقام دوم کشور در ماده 3000 متر امدادی{لیگ اسکیت1387} 8.کسب مقام اول و انتخاب به عنوان بهترین بازیکن لیگ 1387 9.کسب مقام قهرمانی لیگ برتر اسکیت سرعت به همراه تیم آکادمی اسکیت انقلاب

یک خاطره تعریف کن:

یه بار برای مسابقه رفته بودیم قم روز قبل از مسابقه یکی از هم تیمی هام که تازه اسکیت خریده بود بهش گفتم برو اسکیتاتو بیار ببینیم وقتی رفت سر کولش که اسکیتارو بیاره هر چقدر گشت پیداشون نکرد بعد فهمید شبی که میخواسته بیاد کفش اسکیتشو سشوار گرفته بوده بعد واسه اینکه سرد بشه گذاشته توی یخچال و یادش رفته برداره و توی یخچال جا گذاشته

1. مشوقت چه کسانی بوده اند؟

ج: خودم بودم. اوایل خانوادم مخالفت میکردن چون میترسیدن زمین بخورم زخمی بشم یا دست و پام بشکنه ولی اینجاست که میگن خواستن توانستنه

2. در حال حاضر چه اسکیتی میپوشی و معمولا از چه چرخ و لوازم جانبی استفاده میکنی؟

ج: کفشم city-run و فریم MPC توی مسابقه هم از چرخای MPC استفاده میکنم

3. غذای مورد علاقه ات؟

ج: معمولا هیچ وقت هیچ غذایی را رد نمیکنم ولی باقالی پلو با مرغ خیلی دوست دارم و از غذاهایی که در مسابقات آسیای مجبور به خوردنشون میشدم متنفرم.

4. تفریح و سرگرمی هات چیا هستن؟

ج: فوتبال.اینترنت.خیلی وقتام کارای فتوشاپی روی اسکیتام انجام میدم که خیلی ها وقتی میبینن تعجب میکنن

5. چند ساعت در روز تمرین میکنی؟

ج: من در روز حدود 4 الی 6 ساعت تمرین میکنم

6. میشه کمی توضیح بدی واسه طرفتارات که چطوری تمرین میکنی؟

ج: صبح ها وزنه میزنم.دوچرخه.بدنسازی. عصرا هم اسکیت میکنم. هر 10 .15 روز یکبار هم میرم کوههای بیرون شهر میدوم

7. درخواستی ازمسئولین فدراسیون اسکیت داری؟

ج: درخواست که نمیشه گفت ولی به عنوان یه کوچکتر خواهش میکنم اگه میخوان اسکیت توی ایران پیشرفت کنه امکانات بیشتر و بهتری در اختیار ورزشکارا بذارن از مربی های خارجی برای طولانی مدت استفاده کنن و به رده بزرگسال بیشتر بها بدن. به نظر من اسکیت ایران مخصوصا رشته سرعت همه چیزشو مدیون پیشکسوتا و بزرگسالانشه

8. توصیه ای واسه رقبات داری؟

ج :اینکه همیشه از خدا کمک بخوان خوب تمرین کنن تا روز به روز سطحشون بالاتر بره چون اگه رقبای انسان قوی باشن و سطح بالا باشن مجبور میشیم برای موندن توی کورس قهرمانی تلاش کنیم و این خود به خود باعث پیشرفتی چشمگیر میشه

9. چه توصیه ای واسه طرفتارات و علاقه مندان تازه کار اسکیت داری؟

ج: خوب تمرین کنن واسه رسیدن به هدفشون تلاش کنن و از همه مهمتر صبر داشته باشن چون آدما همه تقریبا" یه جورن و هر کس به اندازه تلاشش به اهدافش دست پیدا میکنه

10. برنامه آینده ات برای اسکیت در ادامه راهت چیست؟ (اهدافت در اسکیت)

ج: با استفاده از کمک مربیم و تجربیات و نکاتی که تا حالا توی مسابقات داخلی و خارجی بدست آوردم نقاط ضعفمو تقویت کنم تا بتونم چه در مسابقات داخلی و چه مسابقات خارجی حضور پر رنگتر و موفق تری داشته باشم

آنچه را که درباره محمد صالحی خواندیم، جوان دوست داشتنی و قابل احترام در عرصه ورزش قهرمانی و نمونه ورزشکاری با خصوصیات پهلوانی .

خصوصیاتی که ما از او سراغ داریم:

او جوانی خانواده دوست، خونگرم، با اخلاق، سخت کوش، مطیع، متواضع، نجیب، آرام، کم اشتها، کم حرف، با انگیزه، مهربان، و دوست داشتنی است.

محمد را الگوی یک ورزشکار با کمالات برای خود قرار میدهیم و به امید کسب افتخاراتش در آینده برای میهن عزیزمان و جامعه اسکیت منتظر میمانیم و او را بیشتر از همیشه دوست می داریم.

hamed1 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
ورزش, اسکیت

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)