ورزش، سایت تخصصی رشته های ورزشی  
بازگشت   ورزش، سایت تخصصی رشته های ورزشی > ورزش‌های رزمی > کیک بوکسینگ

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 14-11-2010, 02:50 PM   #1
bahar
(کاربر طلایی)

bahar آواتار ها

Icon29 اسپورت کیک بوکسینگ ایران

اسپورت کیک بوکسینگ ایران

سبك اسپورت كيك بوكسينگ ايران از سال 1379 توسط مستر ستار عليپور در ايران شروع به كار كرد و به ثبت فدراسيون ورزش‌هاي رسمي رسيد. در بدو شروع كار رياست سبك به پيشنهاد و سياست فدراسيون ورزش‌هاي رزمي، بر عهدة استاد علي غفاري و مسئوليت كميتة فني برعهدة مستر ستار عليپور گذاشته شد. از ارديبهشت 1380، مستر ستار عليپور رسماً رياست سبك را بر عهده گرفتند و به دستور ايشان افرادي به رياست كميته‌هاي سبك منصوب شدند. من به دستور مستر عليپور ابتدا مسئول كميتة روابط عمومي و همچنين امور مالي سبك شدم و به مدت 10 ماه در اين سمت‌ها انجام وظيفه نمودم. فكر مي‌كنم نيازي به توضيح عملكردم در كميته‌هاي مربوطه نباشد چون افرادي كه هميشه در سبك با من همكاري داشته‌اند به عملكرد اينجانب واقف هستند.

از سال 1382 به دستور رياست سبك، مسئوليت كميته مسابقات سبك بر عهده اينجانب گذاشته شده و قرار شد با توجه به اينكه رياست سبك در كرج سكونت داشتند براي رسيدن هرچه سريعتر نامه‌ها به ايشان، يكي از نيروهاي كرج مسئوليت كميتة روابط عمومي را بر عهده بگيرد. من به عنوان عضو كميتة فني و مسئول كميتة مسابقات و به دستور مستر عليپور در شكل‌گيري و اجراي كليه برنامه‌هاي سبك حضور داشتم. در دوره مسئوليت من در كميتة مسابقات دو دوره مسابقة كشوري (شهريار – كرج) و دو دوره مسابقات چند جانبه برگزار شد و همچنين سبك اسپورت كيك بوكسينگ ايران در مسابقات هجده جانبة ايران كه بين سبك‌هاي رينگي برگزار شد به مقام دوم كشوري رسيد. به واسطة اين مسابقات از طرف رياست سازمان جهاني گرند مستر فرهاد دردار و نيز رياست سبك تقدير نامه‌هايي را دريافت نمودم. مسابقة قهرماني كشور سبك اسپورت كيك بوكسينگ در كرج مورد توجه مسئولين فدراسيون ورزش‌هاي رزمي قرار گرفت و به همين دليل فدراسيون، از سبك و كميتة مسابقات جداگانه تقدير به عمل آورد.

به طور كلي سبك اسپورت كيك بوكسينگ ايران همواره سعي بر اين داشته است كه نيروهاي خود را به سمت رعايت نظم و انضباط، احترام به رده‌هاي بالاتر و يادگيري صحيح تكنيك‌هاي رزمي سوق دهد. به همين دليل مي‌توان اين سبك را به عنوان يكي از منظم‌ترين و كم حاشيه‌ترين سبك‌هاي فدراسيون ورزش‌هاي رسمي دانست. آنچه كه در اين سبك مورد توجه قرار گرفته است در وحله اول يادگيري صحيح تكنيك‌هاي كيك بوكسينگ مي‌باشد.

اگر به تاريخچه عملكرد سبك در سال‌هاي گذشته توجه شود بيشتر برگزاري دوره‌هاي آموزشي استاژ فني و كلاس‌هاي داوري و ... به چشم مي‌خورد. اينجانب از ابتداي فعاليت سبك در كشور به عنوان نماينده اين سبك در كميته‌هاي متفاوت فدراسيون مسابقات، روابط عمومي و آموزش مشغول به فعاليت بوده‌ام. در حال حاضر نيز به عنوان عضو كميته آموزش و رابط فدراسيون ورزش‌هاي رزمي در آكادمي ملي المپيك با كميته‌هاي مختلف اين آكادمي همكاري مي‌نمايم. به طور كلي هدف من بالا بردن سطح علمي نيروهاي فني سبك اسپورت كيك بوكسينگ و نيز فدراسيون ورزش‌هاي رزمي مي‌باشد.
bahar آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
ورزش

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)