قدیمی 09-11-2010, 05:32 PM   #1
bahar
(کاربر طلایی)

bahar آواتار ها

Icon87 گوردون دروازه بان نامدار

گوردون: روی کین دید خوبی دارد

کریگ گوردون که یک دروازه بان کم سن و سال در ساندرلند است توانسته به جزیی از تیم تحت هدایت روی کین تبدیل شود. دروازه بان اسکاتلندی معتقد است که با حضور در لیگ برتر انگلستان به تجربیات ارزشمندی دست یافته است. وی می گوید: هنگامی که با پدرم در خانه فوتبال بازی می کردیم مادرم خیلی عصبانی می شد. گاهی اوقات هم حوادثی رخ می داد که این عصبانیت را تشدید می کرد.

پدرم، دیوید، در دسته پایین اسکاتلند به عنوان دروازه بان کار می کرد. در اوایل دهه 80 در استرلینگ آلبیون حضور داشت. من به دنبال آن بودم که بتوانم جا پای پدرم بگذارم. پدرم نیز به دنبال این بود او از همان دوران کودکی مرا آموزش می داد تا بتوانم در آینده خوب کار کنم.

آموزش های او پیش از رفتن من به مدرسه بود. این کار تاثیری فوق العاده داشت و به من کمک زیادی کرد. پدرم حوصله و توانایی زیادی داشت تا به من آموزش دهد. اکنون پدرم اکثر بازی های مرا تماشا می کند. پس از هر بازی هم اشکالات مرا می گوید در برخی اوقات هم با هم اختلاف نظرهایی داریم اما مسائل چندان مهمی نیست. وی که پیش از این در هارتس بازی می کرد با 9 میلیون پوند به ساندرلند آمد. این پول بالاترین رقمی بود که برای یک دروازه بان پرداخت می شد.

گوردون که متولد ادینبرگ است تابستان گذشته راهی لیگ برتر شد. در پیوستن او به تیم، روی کین سرمربی ارزنده تیم نقش بسزایی داشت. کین مانع پیوستن گوردون به آستون ویلا شد و وی را به ساندرلند آورد. گوردون 25 ساله می گوید: روی کین دید خوبی برای بازی و مربیگری دارد. حضور او بی تردید باعث تحول در باشگاه خواهد شد. ما تنها به دنبال بقا در لیگ برتر نیستیم بلکه به دنبال کسب بهترین نتایج در این لیگ هستیم. می دانیم که این تغییرات یک شبه در باشگاه به وجود نخواهند آمد و برای رسیدن به جایگاهی بهتر باید تلاش کرد.

مهمترین مشکل در حال حاضر این است که ما بازیکنان خوب خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداریم. گوردون می گوید که چهره روی کین بسیار تأثیرگذار است. وی در ادامه می افزاید: او بی تردید یک محرک خوب است که به ما برای ارائه بازی های بهتر انگیزه می دهد. کین معمولاً پیش از بازی با بازیکنان صحبت می کند گاهی در تمرین و گاهی در هتل محل اقامت. نمی توانید کارهای او را پیش بینی کنید. هنگامی که او صحبت می کند همه آرام به صحبت های او گوش می کنند.

او زیاد در کنار بازیکنان حاضر نمی شود اما تأثیرگذاری بالایی دارد. من همیشه سعی کرده ام دروازه بانی باشم که کمتر گل خورده ام. در طول دوران بازیگری ام تنها 2 بار بیش از 4 گل خورده ام. در بازی مقابل اورتون 7 گل دریافت کردم که سخت ترین بازی برای من بود. پس از آن دیدار تلخ، دوست داشتم که 2،3 هفته بعد از آن مجدداً در ترکیب حاضر شوم. با کین صحبت کردم و گفتم کمی ناامید شده ام. او با من صحبت کرد و توانستم پس از آن درون دروازه به خوبی ظاهر شوم.

کریگ گوردون در یک نگاه
تعداد حضور: 24 بار
دقایق حضور در بازی: 2160 دقیقه
تعداد گل خورده: 43 گل
متوسط دقیقه دریافت گل: 50 دقیقه
دریافت توپ در داخل محوطه جریمه: 36 دفعه
دریافت توپ در خارج محوطه جریمه: 36 دفعه
درصد دریافت توپ از شوت: 61 درصد
درصد دفاع توپ با مشت: 13 درصد
درصد در اختیار گرفتن توپ: 23 درصد
تعداد پاس های بلند: 241 پاس
درصد موفقیت پاس ها: 54 درصد

bahar آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
فوتبال

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش