ورزش، سایت تخصصی رشته های ورزشی  
بازگشت   ورزش، سایت تخصصی رشته های ورزشی > ورزش‌های هوایی > پاراگلایدینگ(Paragliding) > قهرمانان پاراگلایدینگ

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 27-12-2010, 02:33 PM   #1
devil-man
(کاربر باتجربه)

devil-man آواتار ها

Icon133 Michael Witschy قهرمان پرواز در پاراگلایدر

«Michael Witschy »

سؤال: اسم و مشخصات خودتان را بفرمائید:

جواب:Michael Witschy ، 28 ساله ، متولد وساکن سوئیس. شغل اصلی من مهندس پروژه است و برای شرکتی که کارخانه سیمان می سازد کار می کنم، تحصیلات من هم در رشته مهندسی مکانیک بوده است، ضمناً شرکت ما به ایران هم کارخانه سیمان صادر کرده است.

سؤال: چند سال است ک پرواز می کنید؟ و طولانی ترین مسافتی که رفته اید چقدر بوده است؟

جواب: 7 سال است که پرواز می کنم. طولانی ترین مسافت پروازی که رفتم با یک بال امگا 6 در کوههای آلپ بوده است که از ارتفاعات سوئیس شروع شده و در اتریش فرود آمدم

به مسافت 239 کیلومتر. تاریخش هم جولای 2004 بود.

سؤال: بهترین مقامی که بدست آورده اید؟

جواب: درمجموع امتیازات سال گذشته رتبه دهم pwc را دارم، درچهار task در pwc 2005 و نفر اول شدم.

سؤال: نظرتان راجع به این دوره pwc در برزیل چیست؟

جواب: این دوره هفتمین دوره ای است که من در pwc شرکت می کنم. تا الان خیلی بد بوده است، چون شرایط بیش ازحد ملایم است و خلبان اعصاب بسیار قوی وحوصله زیادی لازم دارد که در چنین شرایط هوایی ضعیفی رقابت انجام بدهد.

سؤال: مسیر پیشرفت شما در پرواز از ابتدا تا سطح قهرمانی چگونه بوده است؟

جواب: از ابتدا 4 سال بصورت معمولی پرواز می کردم و بعد با چند نفر از خلبانان خوبی که قبلاً درمسابقه شرکت کرده بودند آشنا شدم و سعی کردم پرواز خودم را به آنها برسانم و کم کم وارد پرواز حرفه ای شدم. به طور مشخص آشنایی با Christian Maurer به عنوان دوست و مربی تأثیر خاصی برایم داشت و آنها همیشه مرا تشویق می کردند و خوب البته پروازکردن زیاد و تمرین هم بسیار مهم بود.

سؤال: آیا تا بحال سانحه هم داشتید؟

جواب: نه سانحه خاصی نداشتم.

سؤال: چه مشخصه ای از پرواز شما باعث تفاوت سبک پروازی خودتان با بقیه می شود؟

جواب: فکر میکنم پرواز سنگین و خونسرد. پرواز کردن صرفاً برای لذت بردن است، البته اگرنتیجه خوب باشد خوشحال می شوم ولی اگر هم نشد دنیا که تمام نشده است.

توضیح: مایکل براستی سبک پرواز خاصی دارد. قبل از بلند شدن بسیار خونسرد و ضمن Take off بسیار مسلط و در حین پرواز هم بسیار با وقار و مطمئن پرواز می کند. به قول یکی از دوستان، رفتار مایکل روی هوا مثل عقاب می ماند بدون حرکت و تکان اضافه.

سؤال: سایت پرواز مورد علاقه شما کجاست؟ و بهترین پروازی را که خاطره خوبی در ذهن شما داشته است تعریف کنید؟

جواب: در ایتالیا سایتی هست که شیب ملایمی یه صورت چمن دارد با طول زیاد و می توان نزدیک زمین پرواز کرد و پا را به زمین زد و دوباره 10 متر ارتفاع گرفت یا حتی ضمن پرواز چیزی را از روی زمین برداشت. من همیشه دوست دارم با ارتفاع کم در نزدیکی زمین بصورت طولانی پرواز کنم و پرواز رویایی من یک شیب ماسه ای نزدیک دریاست که تمام روز بتوانم در آن به آرامی پرواز کنم.

سؤال: برای خلبان معمولی که بخواهد وارد عرصه رقابت پروازبشود چه توصیه ای دارید؟

جواب: باید از پرواز Cross Country (فرا منطقه ای) شروع کند و سعی کند مسافتهای طولانی را پرواز کند و بعد از آن حتماً باید مانورهایی مثل Stall و چرخش منفی یا هلیکوپتر را تمرین کند تا اگر اتفاق افتاد بتواند کنترل و ریکاوری کند.

سؤال: از ایران چه می دانید؟

جواب: می دانم که حکومت دینی دارید و مردم همه کار می کنند اما نه بصورت آزادانه و می دانم که فرهنگ قدیمی و کهنی دارید، برف و دریا و صحرا، و می دانم که شما عرب نیستید یعنی پارسی هستید. چند فیلم ساخت ایران را هم دیدم که همیشه بخاطر می آورم و دوتا از آنها را خیلی دوست دارم.

توضیح: راجع به هر دو فیلم توضیح داد که فکر می کنم یکی از آنها « من ترانه 15 سال دارم» بود.

ویرایش توسط bahar : 29-12-2010 در ساعت 01:28 PM
devil-man آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
قهرمانان پرواز, ورزش, ورزش های هوایی, پاراگلایدینگ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)