ورزش، سایت تخصصی رشته های ورزشی  
بازگشت   ورزش، سایت تخصصی رشته های ورزشی > ورزش‌های هوایی > پاراگلایدینگ(Paragliding) > قهرمانان پاراگلایدینگ

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 27-12-2010, 02:24 PM   #1
devil-man
(کاربر باتجربه)

devil-man آواتار ها

79 Hans Bolninger قهرمان پرواز در پاراگلایدر

« Hans Bolninger »

هانس بولنینگر را باید بدون شک یکی از افسانه های پرواز پاراگلایدر دانست که تأثیر حضور او در پیشرفت این ورزش غیر قابل انکار است. از سبک پرواز مسابقه ای با سرعت هوایی بسیار بالا تا کمک به طراحی و توسعه و تست کردن بالهای پیشرفته جدید، او یکی از تأثیرگذارترین نام ها در ورزش پاراگلایدینگ است.

از آخرین بار که 5 سال پیش او را در فستیوال و مسابقه پرواز ترکیه در Olodeniz دیده بودم تغییر چندانی نکرده بود. همان شخصیت قهرمانی و در عین حال صمیمی که در کمال تعجب ما را به خاطر داشت و آنچه در ادامه می آید، متن گفتگوی من با هانس بولنینگر است که وقتی گفتم به عنوان سوغات برای خلبانان ایران می برم با دقت و حوصله خاصی از آن استقبال کرد و من هم سعی کردم بدون هیچگونه دخل و تصرف عین مصاحبه را منتقل کنم:

سؤال: لطفاً اسم کامل و مشخصات خودتان را بفرمائید:

جواب: من Hans Bolninger متولد 1962 در سویس هستم و 2 تا بچه دارم.

سؤال: خانواده تان را نیاوردید؟ یادم هست یک پسر و یک دختر کوچک داشتید؟

جواب: نه آنها در سویس هستند البته کلی بزرگ شدند [با دست به قد بچه ها اشاره می کند] دخترم 10 سال و پسرم 13 سال دارد.

سؤال: قبلاً اینجا بودید؟

جواب: تا بحال 5 بار در برزیل بوده ام اما اولین بار است که به کاستلو می آیم، هوا چندان جالب نیست، در سوئیس هوای آفتابی و خوبی داشتیم، انتظار داشتم اینجا بهتر باشد.

*( در همین لحظه یکی از مسئولین برزیلی برگزاری مسابقات آمد تا به هانس خوش آمد بگوید، پرسید آیا کاری هست که برایتان انجام بدهم، هانس هم بدون مکث گفت بله می توانید باران را قطع کنید.)

سؤال: تا بحال چند مقام آوردید و مهمترین آنها کدام بوده است؟

جواب: زیاد بوده، تعدادش را نمی دانم [دفعه قبل هم 5 سال پیش همین را گفت] چندباری قهرمانی دنیا FAI (World Champion FAI ) دارم و قهرمانی جام جهانی پاراگلایدینگ ( Pwc Champion ) [راست می گوید، آنقدر مقام آورده که حساب تعدادش را ندارد]

سؤال: بهترین جایی که برای پرواز دوست دارید کجاست و بهترین پروازی که خاطره خاصی از آن داشته باشید؟

جواب: هرجا که هوا خوب باشد و البته نه اینجا [با شوخی و خنده] با این وضع بارانی پروازهای زیادی هم بوده که خاطره انگیز است اما یک بار در مسابقه داشتیم بالای یک اتوبان به طرف turn point پرواز می کردیم و سرعتمان از کامیونهایی که توی بزرگراه زیر پایمان بودند بیشتر بود تا نقطه turn point و در مسیر برگشت هم البته کامیونها با سرعت خیلی بیشتری از زیر پایمان رد می شدند، خیلی جالب بود و رقابت عادلانه و خوبی بود.

سؤال: مسیر پیشرفت خودتان را در پاراگلایدینگ از ابتدا تا سطح قهرمانی و اکنون چطور توصیف می کنید؟

جواب: برای من مهمترین چیز لذت بردن از پرواز است و اینکه برای خودت پرواز کنی و البته باید یاد گرفت که بعضی وقتها باخت هم وجود دارد و نباید فقط بخاطر نتیجه پرواز کنی، چون هیجان و ترس از نتیجه قسمتی از تمرکز را می گیرد. به قهرمانها نگاه کنید، همگی از پرواز لذت می برند و در موقع پرواز شاد هستند.

[کاملاً درست می گوید، نشاط این قهرمانها در ضمن مسابقه را می توان به شادی کودکانی که در حال بازی هستند تشبیه کرد.]

سؤال: چه نکته خاصی در روش پرواز خودتان وجود دارد که باعث تفاوت سبک پرواز شما با بقیه می شود؟

جواب: من در هنگام پرواز در مسابقه ایده های شخصی خودم را دارم و مسیر خودم را میروم واهمیت نمی دهم که بقیه چه کار می کنند و سعی نمیکنم بقیه را کنترل کنم، یعنی به دنبال گروه نمی روم و برای خودم تصمیم مستقل می گیرم. مهمترین نکته در مسابقه هم این است که تشخیص بدهی که چه زمانی باید این ترمال را رها کنی که نه خیلی زود باشد و به اندازه کافی ارتفاع نگرفته باشی و نه خیلی دیر که ترمال بعدی تمام شده باشد.

سؤال: برای خلبانی که قصد داشته باشد در مسابقات شرکت کند چه نوع تمرینی را توصیه می کنید؟

جواب:

1- پرواز کردن زیاد

2- تحلیل کردن بعد از هر پرواز ، یعنی هرشب بررسی کند که چه کار کرده است وچه اشتباهاتی داشته است و مهمترین چیز اینست که حتی اگر یک Task را برنده شدید بازهم از خودتان بپرسید چه کاری را می توانستم بهتر انجام بدهم؟

3- مشاهده کردن و مطالعه کردن پرواز بقیه خلبانها

4- مشاهده کردن و مطالعه کردن دقیق طبیعت ، عوارض زمین ، حرکت یک پرنده و یا تغییر جهت مسیر دود بعنوان نشانه ها.

سؤال: از ایران چه می دانید؟

جواب: می دانم که نفت دارید و مردم ایران مهربان هستند ولی هرگز آنجا نبودم .

سؤال: اگر مسابقه ای درایران باشد می آیید؟

جواب: حتماً، اگر با برنامه زمانی خودم جور بشود، حتماً می آیم.

ویرایش توسط bahar : 29-12-2010 در ساعت 01:29 PM
devil-man آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
قهرمانان پرواز, ورزش, ورزش های هوایی, پاراگلایدینگ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)