ورزش، سایت تخصصی رشته های ورزشی  
بازگشت   ورزش، سایت تخصصی رشته های ورزشی > ورزش‌های رزمی > کونگ فو > وینگ چون

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-12-2010, 04:17 PM   #1
nastaran
(کاربر باتجربه)

nastaran آواتار ها

Icon29 وینگ چون کونگ فو چیست ؟

درباره وینگ چون

وینگ‌چون (به چینی: 永春) که معنای تحت اللفظی آن «مناجات بهاری» یا «بهار جاودانه» است)، یکی از محبوبترین سبک‌های هنرهای رزمی چینی است. مطابق روایت‌هایی که درباره ریشه اصلی این سبک نقل می‌شود، یکی از راهبه‌های معبد شائولین به نام انگ مویی نقشی کلیدی در طراحی این سبک و آموزش آن به زنی جوان به نام وینگ چون (به معنی بهار زیبا) داشته‌است و به همین جهت به هنر انگ مویی نیز معروف است.

وینگ تسون (انگلیسی: WingTsun) نوعی خاص از طرز نگارش واژه وینگ چون (انگلیسی: Wing Chun) می‌باشد. اگرچه این کلمه به صورت وینگ تسون نوشته می‌شود اما همان وینگ چون خوانده می‌شود.

در ایران نیز برای برای جداسازی این سیستم از سیستم‌های مشابه به جای خواندن واژه Wing Tsun به صورت وینگ تسون از اصطلاح وینگ چون دبلیو تی (WT) استتفاده می‌کنند.

این نحوه نگارش تنها برای متمایزسازی نحوه مدرن آموزش در سیستم WingTsun با سیستم‌های با نام مشابه سبک انتخاب شده‌است.

WingTsun Kung Fu یا Wing Tsun (که بطور مختصر WT نیز نوشته می‌شود) یکی از شاخه‌های وینگ چون کونگ فو است که توسط استاد بزرگ لئونگ تینگ گسترش داده شده‌است.

وینگ چون کونگ فو چیست ؟

وينگ چون كوئن :

وينگ : پرستش كردن يا تحسين كردن

چون : ‌يك بهار زيبا

كوئن : هنر مشت زني یا مشت زدن

سيستم Wing Tsun با قدمتي 400 ساله يكي از قديمي ترين سيستم هاي مبارزاتي دنيا است ،كه بر مبناي فلسفه تا او ايست بنا شده است . اين سبك به گونه اي طراحي شده تا حالت برتري روحي و فيزيكي را در فرد ايجاد كرده و به وي اجازه دهد با يك هارموني خاص در مقابل هر حريف قدرتمندي قرار گيرد .

بروس لي در مورد خودش و وينگ چون مي گويد :

(( اينك سالها از زمانيكه من خود را وقف فراگيري وينگ چون ، مكتب هنر بي هنري ، كرده ام مي گذرد . ذهن من ديگر بوسيله حريف ، يا تكنيك هاي قرار دادي اش مغشوش نمي شود . من تكنيك هاي حريفم را از آن خود كرده ام . كار من به سادگي تكميل نيمه ديگر اين "وحدت" است .

عملي كه انجام مي دهم نيز از نوع " وو وي " است .واكنش "‌خود به خودي " ! آنچه بر اساس شرايط حاكم و بدون كوچكترين برنامه ريزي قبلي صورت مي گيرد. تمارين ذهن و قوه تصور ، تصور و تنفس ، تنفس و انرژي ، هيچكدام در نزد من جايي ندارد . هيچ چيز براي تحقق يافتن نياز به تقلا ندارد، هر چيزي به سادگي جريان مي يابد .))

شما با فرهنگي جامع از ايده هاي خلاقانه روبه رو هستيد، با سيستمي مدرن براي پرورش روح و بدن و با سيستمي كه در موارد ي چنان به نهايت زيبايي نزديك مي شود كه حتي موجب شگفتي هنرجويان پيشرفته و اساتيد بزرگ خويش مي شود.

WTبسيار كاربردي است به طوريكه توسط نيروهاي امنيتي بيش از 56 كشور دنيا كه اكثراً شامل كشورهاي صنعتي و توسعه يافته مي باشند به كار گرفته شده است .

مشهور ترين نيروهاي امنيتي كه WT را به كار گرفته اند عبارتند از :

1-تکاوران تفنگدار دريایي آمريكا U.S Marin Corps , تيم رهايي گروگان FBI وCIA

2-روسيه : SOBR

3- فرانسه: RAID

4-آلمان : SEK GSG9

5- SASبريتانياي بزرگ :

هم اكنون مي توان گفت وينگ چون دستي توانا در برقراري امنيت در كشور هاي مختلف دنيا و بازوي تواناي قانون است

nastaran آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
ورزش, ورزش های رزمی

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)