قدیمی 20-11-2010, 03:04 PM   #1
bahar
(کاربر طلایی)

bahar آواتار ها

Icon82 هدف از آموزش کاراته

هدف از آموزش کاراته

کاراته فعاليتی است که به راستی در يک حوزه بين‌المللی قرار دارد. مردم از قشرهای گوناگون و در همه کشورهای دنيا کاراته تمرین می‌کنند. به هر کجا که برويد می‌توانيد در بسياری از باشگاه‌های کاراته، مردها، زنها و بچه‌هايی را در همه سنين بيابيد. خُب حالا چرا اينها کاراته کار می‌کنند؟ دلايل بسياری وجود دارد.

به تجربه دیده شده دليل اصلی که مردم آموزش کاراته را آغاز می‌کنند، اين است که می‌خواهند ياد بگيرند که "چگونه بجنگند" و يا "دفاع شخصی را ياد بگيرند" هر چند دلايل ديگری هم وجود دارد. بعضی از اين دلايل اين چنين‌اند: بهبود شايستگی فيزيک بدن، قدرت و انعطاف پذيری، بهبود وضعيت و شرايط بدن، افزايش اعتماد به نفس، ترويج و تشويق برداشت مثبت از کاراته کا، گسترش نظم و انظباط و يا بهبود کيفيت کلی. بعضی از مردم هم به منظور آشنايی با اشخاص جديد و يا عضويت در يک گروه جديد به راحتی به ما می پيوندند.

مطمئناً همه يا بعضی از اين دلايل ارزشمندی که منجر به تمرین کاراته می‌شود قابل تأمل و بحث هستند، هر چند مسائل و موضوعات مربوط به کاراته و نقش آن در دفاع شخصی، ورزش و تمرين و گسترش و پيشرفت شخصيت فردی خود موضوعاتی برای مقالات مفصل و با جزئيات هستند و قطعاً در اينجا مجالی برای بحث و تأمل عميق راجع به اين مسائل نيست. در اينجا تنها چيزی که من می‌توانم به شما بگويم اين است که کاراته می‌تواند شما را در رسيدن به تمام موارد فوق ياری دهد. در يک شرايط صحيح، کاراته می تواند به شما کمک کند تا دفاع شخصی را بياموزيد. می‌تواند به شما کمک کند تا به وضعيت جسمانی خود سر و سامانی بدهيد و قطعاً شما با افراد جديدی که آنها هم کاراته کار می‌کنند آشنا خواهيد شد. هر چند که من فکر می‌کنم توجه به اين مطلب بسيار مهم است که منافع شخصی‌ای مثل گسترش و پيشرفت شخصيت و نظم و انضباط بيشتر از طريق فردی امکان‌پذير است تا از طريق کاراته.

نکته اصلی که در اينجا جای بحث دارد، اين است که دلايلی که ممکن می‌شود تا شخصی کاراته شروع کند و آن را ادامه دهد بسيار گوناگون‌اند و هر کس بايد برای تمرين کاراته دليل خود را داشته باشد اما مطمئناً يافتن شباهت‌هايی بين دلايل هر يک از آنها امکان پذير است. به بيان ديگر هدف از آموزش کاراته همان چيزی است که شما برای خودتان تصميم گرفته‌ايد و امروز من فکر نمی‌کنم که گفتن اين مطلب که تنها يک هدف صحيح برای تمرين کاراته وجود دارد قابل قبول باشد، جواب شما ممکن است با جواب من متفاوت باشد اما کاملاً قابل قبول است. مهمترين نکته اين است که شما دقيقاً می‌دانيد که چرا کاراته کار می‌کنيد و مطمئناً به خاطر هدف يا اهدافی که در سر داريد آموزش می‌بينيد. اين موضوع نيز بسيار حائز اهميت است که شما زمانی را صرف کنيد تا ببينيد که واقعاً چرا کاراته کار می‌کنيد (يا می‌خواهيد کار کنيد) و شما از کاراته چه چيزی را می‌خواهيد به دست آوريد.

bahar آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
ورزش, کاراته

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش